درباره آرامهر

_

داستان آرامهر

شهرستان البرز با بهره گیری از یک موقعیت استراتژیک جغرافیایی و حضور واحدهای متعدد صنعتی به عنوان یکی از قطب های تاثیرگذار استان قزوین در بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی به شمار می رود و توسعه زیرساخت های عمرانی و رفاهی در این منطقه مستعد، می تواند تحولات چشمگیری را برای شهروندان این خطه به ارمغان بیاورد. عدم استقرار یک واحد اقامتی، رفاهی و خدماتی در این شهرستان و به خصوص شهر صنعتی البرز همواره به عنوان یک دغدغه در بین مردم مطرح بوده و رفع این مساله حساس در دستور کار قرار مدیران و مسوولان قرار داشته است. از این رو حضور و فعالیت هدفمند برادران خدادبیگی که تجربه سال ها حضور در عرصه ساخت و ساز ساختمانی را با خود به همراه دارند در عرصه احداث یک مجتمع اقامتی، رفاهی و خدماتی در پیشانی شهر، سرفصل تازه ای از تحولات عمرانی را برای این منطقه رقم زده است و بهره برداری از “مجتمع آرا مهر” می تواند اتفاقات ارزشمندی را در عرصه های گردشگری و اشتغالزایی برای شهروندان به بار آورد. شاید به همین دلیل بود که مدیران ارشد شهرستان همچون مهندس رضا عسگری فرماندار البرز با نگاهی مثبت به این پروژه مهم توجه کرده و برای سرعت بخشیدن بر روند آماده سازی “مجتمع آرا مهر” تاکید می کنند.

_

مجتمع آرامهر؛ آغازی برای توسعه و رونق گردشگری، اقتصادی و صنعتی شهرستان البرز

چندی پیش مهندس ایوب رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین با همراهی مهندس رضا عسگری فرماندار شهرستان البرز، ضمن بازدید از قسمت های مختلف پروژه ” آرا مهر”، از نزدیک درجریان روند احداث این مجتمع قرار گرفتند. در همین رابطه مهندس رحیمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین در گفتگویی کوتاه با خبرنگار ما اظهار داشت: تدابیر و برنامه های برادران خدادادبیگی به عنوان سرمایه گذار “مجتمع آرا مهر” قابل تقدیر و ستایش است و به حتم مدیریت اجرایی استان با تمام توان در کنار این سرمایه گذاران موفق و خوشنام خواهد بود تا این پروژه معتبر و مهم استانی به سرانجامی مطلوب برسد.

این مقام مسوول تصریح کرد: استاندار نیز نسبت به توسعه حوزه گردشگری تأکید زیادی دارد زیرا استان قزوین از یک سو ظرفیت‌های زیادی در حوزه گردشگری دارد و از سوی دیگر موقعیت منحصربفردی دارد که توسعه گردشگری در رونق اقتصادی این استان مؤثر است و از همین رو فعالیت مجتمع هایی همچون “آرا مهر” می تواند تاثیرات بسیار خوبی در رونق اقتصادی شهرستان البرز و همچنین استان قزوین داشته باشد. در ادامه مهندس اصغر خدادادبیگی در گفتگو با امید البرز ضمن اشاره به روند اجرایی شدن پروژه “آرا مهر” اظهار داشت: برادران خدادادبیگی سال ها در عرصه ساخت و ارائه مجتمع های ساختمانی فعالیت داشته و خوشبختانه در این عرصه موفقیت های خوبی را به دست آورده اند و به نوعی با یک پیش زمینه خوب فکری قدم در راه احداث یک مجتمع اقامتی، رفاهی و خدماتی همچون “آرا مهر” گذاشتند.

وی افزود: با توجه به موقعیتی که شهرصنعتی البرز در بحث اسقرار واحدهای معتبر صنعتی کشور از آن برخوردار بود و همچنین عدم فعالیت منظم یک واحد خدماتی و رفاهی در این شهر، تصمیم گرفتیم تا کار احداث مجتمع “آرا مهر” را آغاز کنیم. مهندس خدادادبیگی اضافه کرد: در همین رابطه با بررسی ها و کار کارشناسی که صورت دادیم سال گذشته محل فعلی احداث پروژه را که نزدیک به ۱۲ سال از زمان ساخت اولیه آن می گذشت را خریداری کرده و با توجه به این که برادران خدادادبیگی همواره در پروژه های مختلفی که بر عهده داشته اند توجه به علم روز و استفاده از امکانات نوین را در اولویت خود قرار داده بودند، روند تخریب و بازسازی مجموعه را با ایده های جدید را استارت زدیم.

وی خاطرنشان کرد: در مراحل اولیه کار، رقم یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را به عنوان رقم تخمینی بازسازی مجتمع درنظر گرفتیم اما با گذشت زمان و در حال حاضر که فاز اول “آرا مهر” تقریبا آماده بهره برداری شده است قریب به ۴ میلیارد تومان خرج کرده ایم و فکر می کنم برای تکمیل نهایی فاز اول و با توجه به نیاز به تملک کامل، نزدیک به هفت میلیارد تومان در این پروژه هزینه گردد.
مهندس خدادادبیگی در ادامه اظهار داشت: این مجتمع در ۴ طبقه و درمساحتی بالغ بر ۲۴۰۰ متر احداث می شود که طبقه اول این مجتمع به سالن پذیرایی آقایان، طبقه دوم به سالن پذیرایی بانوان (تالار) اختصاص داده می شود و طبقه سوم نیز در قالب یک مجموعه خدماتی شامل: اتاق عقد، آتلیه عکس، اتاق VIP، اتاق آرایشگاه، نمازخانه و رستوران و همچنین آشپزخانه مرکزی مجتمع به میهمان عزیز خدمات ارائه خواهد کرد.

جشن ویژه شب یلدا در مجتمع آرامهر
+