دسته‌بندی نشده

5 نکته کلیدی در پایداری زندگی مشترک

بدون شک ازدواج، مهم ترین و بزرگترین اتفاق خوشایند هر فردی است. اتفاقی که برای پایداری و ثبات آن باید مهارت هایی را آموخت.

زندگی همچون جاده ای است که پستی و بلندی های فراوانی دارد . برای گذر از این جاده باید با هم پیش رفت تا علاوه بر احساس رضایت در طول مسیر ، به مقصد نهایی زندگی یعنی آرامش نیز دست پیدا کرد.

مهارت های زیادی در طی این مسیر باید کسب کرد که به برخی از آنها می پردازیم:

1- مسئولیت پذیری: برای موفقیت در هر امری، مسئولیت پذیری عامل مهمی محسوب می شود . افرادی که این خصلت را دارند، قاعدتا یکی از اصول اصلی شروع زندگی مشترک را دارا هستند.

از آنجا که ازدواج، مرحله جدیدی در زندگی افراد به حساب می آید، مسئولیت های تازه ای را بر روی دوش آنها قرار می دهد .
برای تداوم زندگی باید در قبال کارها احساس وظیفه نشان دهیم. این نکته را هرگز فراموش نکنید که شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت های زندگی ممکن است عواقب خطرناکی به همراه داشته باشد.

2- تعهد و وفاداری: تعهد یکی از عوامل پایداری زندگی مشترک است. اگر می خواهید زندگیتان دوام بیابد و با آرامش خاطر از بودن در کنار بهترین شخص زندگی خود لذت ببرید، متعهد و وفادار بمانید.

از آنجا که تعهد بر جزئی ترین مسائل زندگی تأثیر مثبت دارد سعی کنید هنگامی که شخصی در زندگی شما قدم می گذارد، بنای آشیانه عشق خود را بر پایه تعهد و وفاداری بنا کنید تا آینده درخشان آن را نظاره گر باشید.

3- درک متقابل: شاه کلید یک زندگی موفق و جاوید، درک متقابل است. این درک زمانی تحقق می یابد که طرفین شناخت کافی از ویژگی ها و خصوصیات یکدیگر داشته باشند.

صحبت کردن در مورد خود و خواسته هایی که داریم، مشورت و توانایی گوش کردن از مواردی است که با کسب مهارت های آن می توانیم به هنر درک متقابل دست پیدا کنیم. اینگونه است که می توان خوشبختی را در زندگی به ارمغان آورد.

4- صداقت: صداقت یعنی تحکیم زیر بنای زندگی مشترک. راستگویی موجب سازگاری و دوام زندگی می شود. شاید برخی مسائل مهم با بیان ناگفته ها و صحبت کردن طرفین به راحتی حل و فصل شود.
بنابراین از همان ابتدای آشنایی این خصلت مهم را در خود پرورش و رشد دهید. صادق بودن از ارکان اصلی زندگی است به خصوص در امر ازدواج که برای داشتن لحظات آرام وشاد در کنار همسفر زندگی باید رو راست بود.

5- ابراز احساسات: دل آدمی به محبت زنده است. شنیدن یک جمله محبت آمیز از شریک زندگی معجزه می آفریند. در واقع بیان احساسات ، زندگی را شیرین خواهد کرد و موجب رضایت همسر می شود.
ابراز عشق و علاقه همچون موتور محرکی است که نهال نوپای زندگی را تقویت می کند و به آن جان می بخشد. برای رسیدن به دروازه خوشبختی باید کلید آن را در دست داشته باشید و آن چیزی نیست جز بیان علاقه به همسفر زندگی.
(شاد بمانید و عاشق)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *