دسته‌بندی نشده

چگونه عواطف خود را بازگو کنیم؟

ابراز احساسات و بیان عواطف برای اغلب افراد، کاری سخت و دشوار محسوب می شود. اما یکی از مسائل مهمی است که باید مهارت آن را داشته باشیم و اگر هم نداریم باید آن را بیاموزیم.
یکی از مهم ترین مهارت هایی که در پایداری و دوام زندگی مشترک تأثیر مستقیم دارد ، بیان احساسات است . مهارتی که عمل به آن می تواند در روابط زناشویی معجزه بیافریند.
زندگی مشترک مانند نهال نوپایی است که زوجین باید همچون باغبانی دلسوز و مهربان برای زنده ماندن آن بکوشند و در راه پرورش این نهال از هیچ تلاشی دریغ نکنند تا بتوانند در آینده درختی پر بار و مفید داشته باشند.
اولین مهارت برای کسب آموختن درس ابراز احساسات و عواطف، شناخت خود و همسر است.
زمانی که با احساس درونی خود غریبه هستید و آن ها را نمی شناسید ، قطعا نخواهید توانست در این درس نمره قبولی بگیرید. پس تا دیر نشده هر چه سریع تر پیوند دوستی با عواطف درونی خود برقرار کنید.
مهارت دیگر که برای این درس بسیار مهم است ، چگونه بیان کردن احساسات به شریک زندگی است.
برای گرما بخشیدن به کانون خانواده و استحکام بنای زندگی باید با برخی ویژگی ها از قبیل : غرور، لجبازی و امثالهم خداحافظی کرد .
گاهی ابراز احساس ممکن است مشکل آفرین باشد . این موضوع زمانی اتفاق خواهد افتاد که ما ندانیم چگونه به بیان آنها بپردازیم.
مواقعی که خیلی خوشحالیم و یا به دلایلی ناراحت و افسرده ایم باید مراقب کلماتی که از دهانمان خارج می شود باشیم تا بعد ها دچار شرمندگی نشویم.
بیان صریح احساسات به همسفر زندگی بهترین گزینه است. هیچ گاه پیش خود نگویید چون او مرا می شناسد باید قبل از اینکه کلمات از زبانم جاری شوند ، درک صحیحی از عواطف من داشته باشد .
برای رسیدن به دروازه خوشبختی باید شاه کلید آن را به دست آورد. کسب مهارت های زندگی، همچون کلیدی است که دروازه خوشبختی را به روی ما می گشاید.
به امید زندگی موفق و جاوید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *