دسته‌بندی نشده

همایش لک زبانان ایران در تالار پذیرایی آرامهر قزوین

هزاره های تمدن و فرهنگ
اولین همایش لک زبانان با حضور ، متخصصان ، نخبگان و فرهیختگان بیش از ده استان کشور در تالار آرا مهر شهر صنعتی البرز در حالی برگزار شد که سالهاست ، استان قزوین یک خلا فولکوریک تاریخی و اجتماعی با سایر استانها حتی در قالب یک بوم توریست داخل کشور دارد.

جلسه ای که با حضور نخبگان قوم لک استان با لک های سایر استانها برگزارشد دریچه ای برای هم آوایی و راهبرد اهداف بزرگ شکل پذیرفت …
از نیم قرن سابقه شهر صنعتی البرز و موانع تولید و صنعت صحبت شد، از نخبه سالاری و علم محوری صحبت شد از بانک اطلاعات نخبگان و متخصصان که شکل پذیرفت.

جاذبه ها و محل های طبیعی و تاریخی استان قزوین شناسانده
با تمامی کارشکنی ها و بی مهری بعضی از مسئولان انحصار طلب استان ، همایش پر شور و با شعور و خرد جمعی برگزار شد. در سالروز بازگشت آزادگان ، از ایثارگران ، خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان تجلیل و یاد سردار آزادگان گرامی داشته شد . کارگروهی شکل پذیرفت که جاذبه ها و محل های طبیعی و تاریخی استانها شناسانده شود ، جاذبه های سرمایه گذاری و اقتصادی.

از هم اندیشی با نخبگان و متخصصان سایر قومها و زبان مشترک علم صحبت شد از روزهای امید و رقم زدن معادلات جدید بر مبنای رشد و توسعه کشور و حضور جوانان متخصص دلسوز کشور.

نقطه عطفی برای قوم لک و مردم خوب قزوین
۲۶ مرداد نقطه عطفی برای قوم لک و مردم خوب قزوین بود که با میزبانی شایسته ،فضای رسانه ای کشور را تحت تاثیر خود گذاشته بود.
آهنگها و نواهای فولکوریک و حس اعتماد ملی ، بارقه های امید را شکل داد.

ما قوم لک هیچگاه انتقاد را انتقام نمی کنیم و با اصالتی بر مبنای میهن پرستی و اتحاد و عزمی راسخ به دنبال کیک خدمت هستیم نه کیک قدرت و قطعا از تمامی متخصصان و نخبگان متعهد از هر قومی باشد حمایت می کنیم زیرا مبنای تفکر ما شایسته سالاری است و معتقد به این دو حدیث از ائمه بزرگوار هستیم که ” خندیدن در صورت انسان دروغگو ، گناهش از وی بیشتر است” و “حقوق دادن به فردی نالایق و عبور از افراد توانمند که آماده به خدمت هستند حرام است” سر لوحه کار قرار داده ایم تا گام و هدفی برای رشد و اعتلای کشور باشد.روز پرشور لک زبانان استان با استاندار….
یک سالن دوطبقه پر از جمعیت و البته صدها نفر ایستاده ، زورنا و دهل و موسیقی بومی و حجاب زنانی با گلونی و فرهنگی پویا از هزاره های تمدن و فرهنگ لکی…
استاندار و معاونینش وقتی وارد سالن شدند ، باورهای غنای فرهنگ و اصالت لکی را در تشویق های پرشور و چهره های پر امید و با نجابت این دیار دید…
نه او و نه معاونینش هیچگاه در طی این مدت حضورشان این حس فولکوریک سرشار از نوستالوژی تاریخی را حس نکرده بودند ؛ گویی دوباره به دیار خود بازگشته اند…
جای حاج داود خالی بود ودر مجلس یک جلسه مهم داشت ….

خواسته تمامی لک زبان در قزوین
غیاثوند ، درویشوند ، باجلان ، کاکاوند ، مافی، جلیلوند و…از استاندار این بود که در استان قزوین با توجه به شایستگی و توانمندیهای فراوان جوانان و متخصصان آن بی مهریهایی وجود دارد که از سوی هر دو جریان سیاسی استان با توجه به جمعیت ۲۵۰ هزار نفری لک های استان این بی مهریها قابل قبول نیست….

قبل از این جلسه ، جلسه ای با حضور حجت الاسلام یحیی محمدخانی غیاثوند ، مهندس حسن یعقوبخانی ، سرهنگ حاج قاسم غیاثوند ، نصرت ا..میراشه (درویشوند) مهندس اصغر شمسینی ، نبی ا…کربلاحسینی ،مرتضی شمسینی غیاثوند ، دکتر غلامی ، مهندس سلخوری ، ابراهیم باجلان ، مهندس اعلایی و چندین نفر از بزرگان دیگرو نگارنده حقیر برگزار شد و تصمیم گرفته شد ” ما سهم خواهی مدیریتی بر اساس توانمندیهایمان میخواهیم و نردبان سیاسی هیچکس با هیچ وعده ای نمی شویم ” در دستور کار قرار گرفت…

روز با شکوهی شکل پذیرفت خوب و زیبا ؛ مگر می شود جلسه ای با صحبتهای زیبای دکتر نصرت ا…غیاثوند شروع شود و مهندس احد چگینی به خوبی آمایش و شکوه ایلات و لک زبانان را تشریح کند و استاندار هم از نگرش بالا و توزیع عادلانه خدمات صحبت نکند ؟
مگر میشود استاد جلیلوند بزرگ چهره شاخص دوبله و سینمای ایران با آن صدای دلنشینش باشد و روزی بد رقم بخورد ؟
روزهای خوبی در پیش است…..
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *