دسته‌بندی نشده

نکاتی برای داشتن ازدواجی شایسته

همه ما در طول مسیر زندگی انتخاب های مختلفی داریم که یکی از مهم ترین آنها، انتخاب همسفر زندگی است. برای اینکه از این مرحله پر تلاطم به آسودگی عبور کنید و ازدواجی موفق داشته باشید، نکات زیر را از دست ندهید.

اولویت بندی ملاک های مهم:

قبل از هر چیزی معیارهای خود را دسته بندی کنید تا بتوانید از این مرحله به درستی عبور نمایید. بدون شک سلامت روان و گفتار از مهمترین معیارهاست. این نکته را هم در نظر بگیرید که هر انسانی علاوه بر خوبی ها ، ضعف هایی نیز خواهد داشت. بنابراین شخصی را برای ادامه راه زندگی انتخاب کنید که وقتی ویژگی هایش را بر روی ترازو می گذارید، کفه خوبی هایش سنگین تر باشد.

شناخت کامل از خود و خواستگار محترم:
قطعا تا زمانیکه شخصیت واقعی خود را پیدا نکرده اید نمی توانید همسر مورد نظر را برگزینید. پس تا دیر نشده خود را بشناسید تا بتوانید انتخابی شایسته داشته باشید.

برای این انتخاب مهم از احساس و عقل خود کمک بگیرید چرا که شما بعد از آن وارد مسیر جدیدی از زندگی می شوید . پس بدون عجله و با مشورت عمل کنید.

حرف مردم را زیر پا بگذارید:
از قدیم گفته اند علف باید به دهان بزی شیرین بیاید. به حرفهای دیگران در این مواقع توجه نکنید و با مشورت و تحقیق، برای آغاز یک زندگی ایده آل آماده شوید.
یادمان باشد تفاهم یعنی درک متقابل و پذیرفتن تفاوت ها .

به امید انتخابی درست و یک زندگی شاد و موفق
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *